Hakkımızda

Dorana Otel 1996 yılında Yakın Dogu Üniversitesi bünyesinde uygulama oteli olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2 yıldızlı bir otel olup, Girne şehir merkezinde yer almaktadır. Lefkoşa Ercan Havalimanı’na 44 km uzaklıkta, denize kıyısına ( kordonboyuna) 5 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Girne şehir merkezinin göbeğinde, Savoy,Rocks, Dome, Liman gibi beş yıldızlı otellere, Girne Kalesi’ne, Yat Limanı’na ve diğer tarihi ve kültürel yapılara yakın konumuyla misafirlerini ağırlamaktadır.

Dorana Oteli’n 24 standart, 3 triple (üç kişilik) ve 3 süit (aile odası) olmak üzere toplam 30 odası bulunmaktadır.

Kapalı restoranıyla kahvaltınızı, Lobi barıyla içeceklerinizi keyifle alabileceğiniz samimi ve sıcak ortamlarda servis yapılmaktadır.

Pansiyon olarak, oda –kahvaltı (bb) açık büfe olarak hizmet vermektedir. Gruplarda ya da özel organizasyonlarda yarım pansiyon (akşam yemeği) hizmeti de verilmektedir.

Otelin açık ya da kapalı havuzu yoktur. Ancak yaz aylarında anlaşmalı olduğu otelin, plajını ve havuzunu kullanmak üzere ulaşım hizmetini vermektedir.

Plaj ve havuz,internet,güvenlik kasası,döviz bozdurma,otopark,lobide genel kullanımlı bilgisayarlar ücretsiz; ütü, kuru temizleme,mini bar, lobi bar ücretli aktivitelerdir.

Vizyonumuz

Misafir menuniyetine odaklanarak hizmet vermek, misafirperverliği ile farkındalık yaratmak ve ülke turizmine katma değer sağlamaktır.

Misyonumuz

Misafirlerimizin beklentilerini ve isteklerini en iyi şekilde karşılamak ve özel olduklarını kendilerine hissettirmektir.

Değerlerimiz

 Takım ruhuyla çalışmak
 Güleryüzlü hizmet vermek
 Güvenilir olmak
 Analitik çözümler üretmek.

Amacımız

En iyi hizmeti vermek ve misafirlerimizin sürekliliğini yüksek oranda devam ettirmek.